Stavební prvky

Výrobky stavebního truhlářství jsou dlouhodobě součástí našeho programu. Výjimku tvoří klasická okna, která jsou pro zakázkovou výrobu nevhodná. Nejčastějšími požadavky zákazníků jsou dveře, schodiště, atypická okna a různá konstrukční řešení. 

Další, a celkem významnou částí naší činnosti, jsou repase a opravy oken především v památkově chráněných budovách. Jedná se o celkové opravy, podle potřeby i rozebráním okenních křídel, případně zafrézování nových izolačních dvojskel do původních rámů. Tyto skla se lištují tak, aby nedošlo k významné změně vzhledu okna. (Nejedná se o zalištování do umělohmotné lišty, tato technologie je na památkově chráněných objektech nevhodná) Spolu se zafrézováním nového těsnění dostane okno podstatně lepší tepelně izolační vlasnosti.


Úprava dřeva záleží na požadavcích, například je stále oblíbenější drásání, které vytváří dojem originálního rustikálního stylu. Nátěry se opět řeší dle přání zákazníka a na výběr je mnoho možností. Zde vidíte jen příklady z poslední doby.


Interiér zámku v Kostelci.                                                             Falešné tesařské krytí.

Zde je detail drásaného povrchu.

Tady vidíte kombinaci dřeva a kamene, dvou materiálů, které spolu prošly historií.